Start Novinky Nejnovější novinky Setkání mistrů v Humpolci

Setkání mistrů v Humpolci

Tak jsme definitivně ukončili letošní kartcrossovou sezonu. Na poslední závod v Humpolci dorazilo pouze sedm kartů, přičemž po první rozjíždce ukončil svoje vystoupeni pro poruchu Honza Kuneš, který byl velkým favoritem tohoto závodu.

V měřeném treninku opět ukázal Milan Svoboda, stejně jako v Nové Pace, že nejen na asfaltu, ale i na šotolině je velmi rychlý. V treninku ho následoval Ondra Šlechta, Honza Kuneš, Martin Šimánek, Vlasta Burian, který poprvé usedl do kartu namísto své fabie a dále pak Lubor Nový. Do treninku nenastoupil Marek Hamrle, protože jeho speciál se nepodařilo v ranním sychravém počasí nastartovat.

V první rozjířdce nejlépe odstartoval Milan Svoboda, kterého pronásledoval Ondra Šlechta a již zmiňovaný Honza Kuneš, který v posledním kolem odpadl z třetího místa. Na jeho místo se posunul Martin Šimánek. Za ním dojeli Vlasta Burian, Marek Hamrle a Lubor Nový.

Ve druhé rozjíždce si proměnili místo pouze první dva jezdci. Ondra Šlechta vyhrál, za ním dojel Milan Svoboda. Ostatní místa beze změn.

Třetí rozjíždka se na setkání mistrů nejezdí a proto jsme již na startu finále. Kde se karti nezvykle stavěli do klasického startovního roštu na což nejvíce doplatil Martin Šimánek, jelikož startoval z jedinného místa, kde bylo bláto. Nejlépe odstartoval Ondra Šlechta za ním Milan Svoboda, Vlasta Burian, čtvrtý Martin Šimánek za ním Marek Hamrle a Lubor Nový. Ten jak se posléze zjistilo přispěl svým umístěním k výhře svého družstva, do kterých se ráno jezdci ze všech disciplín rozlosovali. Ozdobou celého finále byl krásný souboj o první místo, z kterého vyšel jako vítěz Ondra Šlechta . Ostatní jezdci dojeli do cíle ve stejném pořadí jak odstartovali.

Organizace i úprava trati byla prvotřídní a tak jsme si užili super závod, počasí taktéž přálo.

Po velmi náročné sezoně se jistě všichni těšíme na klidnější období, kdy strávíme víkendy v dílnách místo na závodištích a na jaře to zase začne znova.

V následujících článcích se zmíníme o novinkách, které chystáme na příští rok.