Start Novinky Nejnovější novinky První závod sezóny 2012 v Humpolci

První závod sezóny 2012 v Humpolci

V Humpolci se jede letošní první mistrovský závod v autokrosu
Začátek letošní autokrosové sezóny začíná již 14.-15.dubna na závodišti AMK „Zálesí“ Humpolec. Den před závodem 13. dubna se uskuteční testování závodních speciálů, které je povinné pro všechny jezdce. Od 14. do 15. dubna budou v Humpolci k vidění nejlepší čeští a v řadě případů současně i špičkoví evropští autokrosaři, kteří budou mít možnost si otestovat závodní techniku v ostrém mistrovském závodě před evropským šampionátem, který startuje začátkem května ve Francii.

V Humpolci se začne v sobotu 14. dubna závodit v 16.45, na kdy je stanoven start prvních rozjížděk ve všech kategoriích. Začátek druhých rozjížděk je naplánován na neděli v 8.00 hodin, třetí rozjížďky odstartují v neděli v 11.00 hodin. „Otevření sekretariátu závodu i administrativní přejímka a technická přejímka jsou v programu už v pátek 3. dubna od 16 hodin, v sobotu od 11.00 začínají první oficiální tréninky,“ připomenul Josef Špaček, předseda organizačního výboru humpoleckého závodu. „Finálové jízdy jsou pak na programu v neděli 15. dubna od 14.00 do 17.00 hodin,“ doplnil Špaček. Na start v Humpolci by se měli postavit známé osobnosti českého autokrosu jako například Roman Keřka, Jaroslav Hošek, či devítinásobný  mistr republiky  Petr Bartoš, který opět v letošní sezóně hájí barvy humpoleckého autoklubu, podotkl Špaček.

V sedmidílném seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky zavítají premiérově autokrosaři na druhý závod do rakouského Fuglau, který se jede 14 dní po závodě v Humpolci. Kromě autokrosových speciálů buggy se můžeme těšit na velký počet jezdců startujících v divizi plechových aut, kde se letos představí několik jezdců z Rallycrossu. I letos bude v seriálu MMČR pohár Kartcrossu , kde na identických strojích o obsahu 600ccm startuje letos  najednou až 20 jezdců.Pro diváky bude připravena upravená přírodní tribuna na cílové rovince, kterou mohli diváci použít při loňském Setkání mistrů. Z doprovodných akcí bude například stánek Besip, kde si diváci budou moci vyzkoušet trenažér nárazu a spoustu jiných věcí spojených s bezpečností v silničním provozu. Pokud počasí dovolí bude v diváckých prostorech aquazorbing a nafukovací atrakce jako skákací hrad apod. Nedílnou součástí bude i divácká soutěž o osobní automobil značky Škoda, věnovaný firmou Auto racek a soutěž o svezení v dvoubugyně s Markem Sekaninou. Bude možnost si prohlédnout závody z ptačí perspektivy v letu vrtulníkem. Samozřejmostí je dostatek stánků s občerstvením.

Pořadatelé se těší na vaši návštěvu ať již na první letošní závody tak i na výborné točené pivo Bernard a to už v
tak brzkém termínu, kterým je 14.-15.duben.

Program

Sobota 14. dubna:

11.00 – 13.30: první oficiální trénink;

13.45 – 16.15: druhý oficiální trénink;

16.45: začátek I.

série rozjížděk pro všechny divize.

 

Neděle 15. dubna:

8.00: začátek II. série rozjížděk pro všechny divize;

11.00: začátek III. série rozjížděk pro všechny divize;

14.00: finálové jízdy;

15 min po ukončení finálových jízd slavnostní předání cen – prostor před

budovou VIP.

Další informace:
www.amk-humpolec.cz
www.autokrosar.cz
Josef Špaček – tel.: 777655290


 

Aktualizováno (Úterý, 03 Duben 2012 12:31)